Druk fotografii cyfrowych

Druk fotografii cyfrowych

Druk fotografii cyfrowych.

Wraca moda na drukowanie zdjęć cyfrowych. Rozwój fotografii cyfrowej spowodował odejście w przeszłość klasycznej fotografii opartej o światłoczułe materiały srebrowe. Postęp technologii produkcji matryc CCD (używanych w aparatach, komórkach itp…) oraz spadek cen nośników służących do przechowywanie naszych cyfrowych zdjęć, przesunął klasyczną fotografię “srebrową” do grupy profesjonalnych artystów lub “profesjonalnych” amatorów. Fotografowanie stało się powszechne. Fotografujemy, lustrzankami, aparatami kompaktowymi, telefonami komórkowymi. Ilość robionych zdjęć wzrasta lawinowo, obrazy cyfrowe wypełniają strony www, media społecznościowe oraz inne środki komunikacji elektronicznej. Pośród tego natłoku obrazów zdarzają się takie obrazy które warto utrwalić na dłużej, można je wydrukować i  oglądać bez użycia “prądu”.  Zupełnie Inny jest odbiór fotografii na monitorze komputera a zupełnie inny na profesjonalnym wydruku fotograficznym. Papier ma swoją grubość, fakturę, barwę bieli jest “dotykalny”. Obraz tak na nim utrwalony nie jest ulotny. Nawet najlepszy monitor LCD, zawsze kiedy zabraknie “prądu” przestanie pokazywać obraz a dobrze zrobiony i odpowiednio przechowywany lub eksponowany wydruku fotograficzny będzie cieszył nasze oczy.

Proponowane media do druku fotografii oraz zastosowana przez nas technika.

Spośród ogromnego wyboru mediów do druku zdecydowaliśmy się na używanie papierów firmy Pro-Line (Mitsubishi) oraz stosowanie tylko oryginalnych pigmentowych tuszy Epson ultrachrome HDR.  Do wydruków albumowych, do powieszenia na ścianę w domu  itp…  polecamy papiery Vibrant Photo Paper Gloss lub Vibrant Photo Paper Luster.  Proponowane papiery Superior FineArt czy Superior Pearl zapewnią rewelacyjną jakość oraz trwałość wydrukowanych zdjęć.  Są to papiery służące do druku prac na wystawy fotograficzne.  Dla zdjęć wymagających szczególnie profesjonalnej jakości wydruku polecamy papiery firmy Innova z serii FibraPrint z flagowym papierem FibraPrint Baryta Satin. Te ostatnie wymienione media dostępne będą na specjalne zamówienie z terminem oczekiwania około 7 do 10 dni. Przygotowujemy również wydruki na certyfikowanych papierach typu archiwalnego wraz z dedykowanymi hologramami potwierdzającymi autentyczność i jednostkowość wydruku.

Drukujemy również na  podłożach typu Canvas. Pojawią się one w naszej ofercie kiedy znajdziemy taki “canvas”, który będzie spełniać nasze wymagania w zakresie reprodukcji kolorystycznej. Prace w tym kierunku trwają. W druku stosujemy tylko oryginalne atramenty pigmentowe Epson ultrachrome HDR, ponieważ zapewniają one bardzo dużą trwałość wydrukowanego obrazu. Oprócz mediów (papieru i tuszu) bardzo ważnym elementem zapewniającym wysoką jakość i oczekiwaną powtarzalność jest oprogramowanie odpowiedzialne za “napędzanie” plotera. Taką jakość i powtarzalność zapewnia nam RIP XF firmy EFI, (lidera na rynku oprogramowania do proofingu cyfrowego i wydruków wielkoformatowych). Stosowany przez oprogramowanie EFI XF unikalny system kalibracji i profilowania zapewniający niespotykaną powtarzalność oraz jakość otrzymywanych wydruków. Częścią naszej pracy są również profile ICC, które stosujemy na co dzień również w reprodukcji fotograficznej.  Każde używane przez nas podłoże ma swój indywidualny “workflow” czyli dedykowaną kalibrację, dedykowany profil ICC i na zamówienie dedykowane repro przed rozpoczęciem drukiem pracy.

Dla czego warto drukować u Nas?

Nasze zalety najłatwiej będzie wymienić w punktach:

  • używamy tylko bardzo dobrej jakości mediów,
  • stosujemy tylko oryginalne tusze firmy Epson,
  • każdy używany przez nas papier ma  swój indywidualny przygotowany przez nas “workflow” (nie używamy dostarczanych przez producenta standardowych profili ICC)
  • do druku wykorzystujemy oprogramowanie EFI XF ,
  • przy przygotowaniu zdjęć do druku stosujemy techniki używane w “repro” poligraficznym,
  • szybka i terminowa realizacja powierzonych prac,
  • elastyczność i dopasowanie do oczekiwań klienta,

 

Do kogo skierowana jest usługa, jak ją można zamówić?

Usługa profesjonalny druk fotografii cyfrowych skierowana jest do osób zajmujących się fotografią artystyczną, fotografów oraz amatorów fotografii chcących drukować i eksponować swoje prace. Dla każdej z tych grup odbiorców przygotowana jest odpowiednia oferta mediów do druku oraz sposobu oprawy prac. Wydruk zdjęć można zamówić przez nasz sklep internetowy lub u któregoś z naszych Partnerów.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!