Epson SureLab D700 i Epson SureLab D3000 (gamut-y)

  • 0
Epson SureLab D700, Epson SureLab D3000

Epson SureLab D700 i Epson SureLab D3000 (gamut-y)

Category:Glowna

Wywołany do tablicy przez FotoRondo  (posiadające nowego Epsona SureLab D700), sprawdziłem jak wygląda porównanie możliwości (zakresu) reprodukcji kolorów dla dwóch drukarek SureLab od firmy Epson. Porównałem Epsona SureLab D700 z Epson-em SureLab D3000. Do wygenerowania brył gamut-u użyłem nowych profili ICC wykonanych przez dobrykolor dla obu DryLab-ów tego producenta.

Kolorowa bryła o pełnej powierzchni przedstawia  gamut Epsona SureLab D3000  (Papier Tetenal  + oryginalne tusze Epson). Kolorowa bryła siatka opisuje gamut Epsona SureLab D700 (papier Epson + oryginalne tusze Epson). Galeria poniżej pokazuje zestawienie obu brył równocześnie w przestrzeni Lab.  Co to jest gamut opisałem już tutaj.

Epson SureLab D700 vs. Epson SureLab D3000

Widać od razu że różnice pomiędzy gamut-ami są minimalne. Odbitki z obu urządzeń powinny być prawie bez różnic w kolorze. Tak to wygląda przy zastosowaniu do druku prawidłowych mediów tj. oryginalnych tuszy, bardzo dobrej jakości papierów oraz indywidualnych profili ICC dla każdego z urządzeń.  Różnice pomiędzy odbitkami mogą wystąpić głównie w białości podłoża, wiadomo jednak jak wygląda sytuacja z jej percepcją. Trochę to oczywiście upraszczam.   🙂  Uspokajam więc FotoRondo, różnic w jakości odbitek pomiędzy obydwoma maszynami nie ma. Sam drukarka jakości nam jednak nie zapewnij. Jakość druku Inkjet (z mojego doświadczenia) można opisać takim “równaniem”:

oryginalne tusze + dobrej jakości papier + indywidualny profil ICC =  jakość + trwałość

 

FotoRondo stosuje to równanie w praktyce :).

Dziękujemy FotoRondo oraz KuvamoErjaKy za udostępnienie zdjęć urządzeń.

 


Leave a Reply